BURKENT – Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji San. ve Tic. A.Ş. Bursa Büyükşehir Belediyesi iştirakidir. 25.06.2013 yılında ünvan değişikliğine giderek sigorta sektöründen, hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları depolama sahalarının işletilmesi işine geçmiştir.

Kuruluş amacı; Bursa’da hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları depolanması faaliyetini bir sistematiğe uygun hale getirmek, yanlış depolamadan kaynaklı çevre kirliliğinin önüne geçilmesini sağlamak, kaçak dökümlerin önüne geçmek ve diğer hafriyat firmalarının mağduriyetlerini ortadan kaldırmaktır.

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz; kurumsal değerlerimiz ışığında; sektöre yön vermek, insan, çevre ve doğaya saygılı projeler ortaya koymak, Türkiye’ de çevre temizliği bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak, müşteri odaklı hizmet anlayışını uygulamak, hizmet memnuniyetini sağlamak ve sürekli iyileştirmek amacıyla oluşturulan hizmet politikamıza uygun hareket etmektir.

Vizyonumuz; Sahip olduğumuz yetenekli ve dinamik kadromuzun avantajlarını kullanarak sektörün en iyilerinden olabilmek için sürekli iyileştirme faaliyetlerimizle her geçen gün bir adım ileri gitmek ve Bursa’da atıl kalan döküm alanlarının verimli ve gelişi güzel yapılan depolamaların bir sistematiğe uygun hale getirilmesidir.